Отже, по порядку…. для приватних підприємств

Інструкція № 59 стосується лише бюджетних підприємств та органів влади. Інших документів, які визначали б термін «відрядження» і встановлювали порядок організації службової поїздки та відшкодування понесених витрат, наразі немає. 

Витрати на відрядження описує пункт 170.9 ПКУ.

Порядок організації відряджень у межах України та за кордон приватні підприємства встановлюють самі.

Найоптимальніший варіант – положення про відрядження –  документ який має описати порядок підприємства. Його можна затвердити окремим наказом або оформити як додаток до колективного договору.

У положенні про відрядження описуємо основні моменти:

  • порядок оформлення відрядження
  • його тривалість
  • порядок звітування
  • компенсації витрат
  • розміри добових
  • порядок обліку й оплати днів вибуття у відрядження і прибуття з нього

Опишіть у положенні про відрядження якомога більше, наприклад – компенсація працівникові поїздку у вагоні класу «люкс» чи проживання у двомісному номері готелю (якщо немає одномісних номерів), як відшкодувати витрати, якщо працівник у відрядженні захворів.

Перелік витрат на відрядження, які роботодавець має компенсувати працівникові, визначає стаття 121 Кодексу законів про працю України (КЗпП). Це добові, витрати на проїзд і витрати на проживання.

Видаємо наказ про відрядження

Рішення про відрядження оформляємо наказом керівника. У ньому встановлюємо безпосередньо пункт призначення, мету і строк конкретного відрядження.

Якщо працівник затримався у відрядженні та узгодив це з керівником, видаємо окремий наказ про подовження строку відрядження.

Практична допомога в облікових системах (проведення, виправлення, точкова перевірка). Розробка внутрішніх документів підприємств.

Подайте заявку і ми Вам допоможемо

Консультації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *