- Працевлаштувати внутрішньо переміщену особу за умовами Порядку № 331 маємо право лише один раз;
- розмір компенсації за кожного працевлаштованого переселенця — 6500 грн щомісяця;
- держава компенсує лише витрати на оплату праці кожної працевлаштованої особи.
- ЄСВ платимо своїм коштом;
- компенсацію можемо отримати, якщо сплачуємо ЄСВ за працівника протягом дії режиму воєнного стану і впродовж 30 календарних днів після його скасування чи припинення;
- компенсацію отримуватимете не більше ніж два місяці з дня працевлаштування переселенця.
Важливі кроки для оформлення компенсації
Щоб отримати компенсацію за працевлаштованого переселенця:
- не раніше ніж за п’ять календарних днів після працевлаштування особи подаємо Заяву про надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні до міського, районного, міськрайонного центру зайнятості або філії регіонального центру зайнятості за місцем свого розташування.
- Заяву подаємо у зручний спосіб — особисто, електронною поштою або через портал «Дія»;
- очікуємо на результати перевірки поданих даних ЦЗ та запис у Реєстрі роботодавців — отримувачів компенсації витрат
Компенсація від Центру Зайнятості надійде на поточний рахунок у банку, що його зазначили у заяві про компенсацію. Кошти за перший місяць роботи працівника отримаєте протягом п’яти робочих днів після ухвалення рішення або отримання відомостей із Реєстру через «Дію». Гроші за другий місяць роботи працівника ЦЗ виплатить, якщо підтвердите продовження зайнятості влаштованих працівників, — протягом п’яти робочих днів.
В обліку зараховані від ЦЗ кошти підтвердить виписка з особового банківського рахунку юрособи-роботодавця. Нарахування та використання компенсації понесених витрат на оплату працю вимушених переселенців підтвержуємо бухгалтерською довідкою.
А як в бухобліку?
Компенсація, яку виплачує ЦЗ за кошти резервного фонду держбюджету, має цільовий характер.
Застосовуємо в обліку субрахунок 482 «Кошти з бюджету та державних цільових фондів».
Оскільки кошти призначені для компенсації поточних витрат, отримане цільове фінансування визнаємо доходом протягом тих періодів, у яких зазнали витрат, пов’язаних із умов такого фінансування – п. 17 НП(С)БО 15 «Дохід»
Зарплату внутрішньо переміщеним працівникам нараховуємо у загальному порядку. Зобов’язання з оплати праці збільшать витрати залежно від категорії працевлаштованого персоналу підприємства – п.5 6 ПСБО 16 «Витрати».
Дохід від використання цільових коштів обліковуємо на рахунку 718 «Дохід від безоплатно одержаних оборотних активів».