Загальне правило подачі звітності

Спрощенці 1-ої та 2-ої груп подають річну декларацію, а представники 3-ої групи — квартальну.

АЛЕ!!!! якщо єдинник змінює групу протягом року спрацьовує норма підпункту 296.5.1 ПКУ.

Цитуємо норму:

“………..296.5.1. Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, у разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пункті 291.4 статті 291 цього Кодексу, або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої (фізичні особи — підприємці) груп, або відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом.

При цьому у податковій декларації окремо відображаються обсяг доходу, оподаткований за ставками, визначеними для платників єдиного податку першої та другої груп, обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15 відсотків, обсяг доходу, оподаткований за новою ставкою єдиного податку, обраною згідно з умовами, визначеними цієї главою, авансові внески, встановлені пунктом 295.1 статті 295 цього Кодексу.”

Отже,

У разі самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, установленими для платників єдиного податку «вищої» групи, платники єдиного податку 1-ої та 2-ої груп подають до контролюючого органу квартальну декларацію єдинника.

Квартальну декларацію подають не тільки при переході з 1-ої чи з 2-ої групи на 3-тю, а і при переході з 1-ої групи на 2-гу – виділяємо дохід, який отримали на кожній групі окремо

Правила подання декларацій  при зміні груп:

  • з 1-ої/2-ої  на 3-тю – подаємо декларацію платника за квартал (40 календарних днів після закінчення кварталу). У декларації показуємо нарахування єдиного податку за перші два квартали і суму доходу, який отримали під час перебування на попередній групі.

Надалі подаємо квартальні декларації наростаючим підсумком, окремо показумо дохід кожної групи у відповідних розділах

  • з 3-ої— на 1-шу/2-гу: подаємо декларацію платника ЄП за квартал, в якому подали заяву, протягом 40 кален. днів після закінчення кварталу. Надалі звітуємо за рік

Як звітувати протягом року

 Якщо ж протягом року змінюєте групу — заповніть відповідні розділи двох груп: і попередньої  і поточної.

у розділі для групи ЄП, на якій перебували до переходу — показники за минулий звітний період до переходу

у розділі для групи, на яку перейшли — показники за звітний період з урахуванням доходу, заробленого в період перебування на попередній групі.

Припустимо, ви перейшли з другої на третю групу з ІІІ кварталу. Тож декларацію за рік маєте заповнити так:

  • у розділі III — дохід за 2 квартали на 2-ій групі (до переходу);
  • у розділі IV — дохід, отриманий у ІІІ і ІV кварталі на 3-ій групі наростаючим підсумком;
  • у розділі V — показники за рік.

Практична допомога в облікових системах (проведення, виправлення, точкова перевірка). Розробка внутрішніх документів підприємств.

Подайте заявку і ми Вам допоможемо

Консультації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *