Загальне правило

ФОП єдиноподатник подає Додаток 1 (звіт ЄСВ) – лише у 4 кварталі 2021року – Звіт відомості про суми ЄСВ, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, визначеному законом для цієї категорії платників (п. 296.3 Податкового кодексу України).

Винятки:

Формою затвердженою наказом Мінфіну від 09.12.2020 № 752 встановлено, що відомості про суми ЄСВ також можна подавати у складі податкової декларації платника єдиного податку у разі:

1) якщо ФОПи єдинники здійснили державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності. Одночасно проставляємо позначку у розділі 6 — дата державної реєстрації;

2) необхідності призначення пенсії зазначають тип декларації «Звітна» або «Звітна нова» з додатковою позначкою «Довідкова». Одночасно проставляємо позначку у розділі 5 тип форми «призначення пенсії». Тип декларації «Уточнююча» під час подання Додатку 1 для призначення пенсії не застосовуємо!

3) переходу на сплату інших податків і зборів. Проставляємо позначку у розділі 8 — період перебування на спрощеній системі оподаткування;

4) призначення матеріального забезпечення, страхових виплат на загальнообов’язкове державне соціальне страхування платником обов’язково зазначається тип декларації «Звітна» або «Звітна нова» з додатковою позначкою «Довідково». Платники одночасно проставляють позначку у розділі 5 тип форми «призначення матеріального забезпечення, страхових виплат». Тип декларації «Уточнююча» під час подання Додатку 1 для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат не застосовуємо.


Потрібна консультація? Подайте заявку і ми Вам допоможемо

Консультації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *